16.2.12

עשור דיגיטלי


בפברואר 2004 צילמו ברנואר את קטלוג הקיץ , באותה תקופה הייתי חלק מצוות העיצוב וניצלתי את ההזדמנות לתעד את מהלך הצילומים שנערכו בסטודיו של הצלם אשל עזר,   אחד הצלמים המובילים של התקופה.
כשאני מתבוננת בתמונות האלו יותר מהכל אני מהרהרת במה שפחות רואים בהן...
ואני מתכוונת למהפכה שהעולם שלנו עבר בעשור הזה. 
באותו סט צילום, הצלם השתמש בציוד מקצועי ביותר שלא היה נגיש לחובבים, במצלמות פילם יקרות, תהליך העבודה כולו היה שונה לחלוטין, תמונות פלורויד צולמו מכל סצנה ואף אחד לא הציץ בגב המצלמה או במחשב במהלך הצילומים כדי לראות מה יוצא, כי זה פשוט לא היה קיים.
אני שהסתובבתי על הסט, באותו זמן, הייתי חמושה במצלמה הדיגיטלית הראשונה שלי, רזולוציה של 1 מגה (חחח פחות ממה שיש בפלאפון)
 רק מספר שנים קודם לכן הטכנולוגיה הזו נולדה, כבר אפשר היה לקנות מצלמות קטנות באופיס דפו וכאלה, אבל זה עוד השתלט על התעשייה,
בתוך זמן לא רב הכל עמד להשתנות.
מישהו מדמיין היום את החיים לא הצילום הדיגיטלי? מתעדים כל פיפס של חיינו, משתפים בלי למצמץ, אמנות הצילום היא נחלת הכלל, בצורה חיובית ושלילית באחת. מצד אחד הצילום הפך כלי ביטוי הרבה יותר נגיש, מצד שני חלה ירידת ערך של המקצוע לטעמי בגלל העובדה הזו.
השבוע מתרחש שבוע האופנה בניו יורק, במשך שנים רבות, מאז שהייתי נערה, הייתי עוקבת באדיקות אחרי שבועות האופנה בעולם, עם בוא האינטרנט לעולם זה היה קל יחסית, פותחים את סטייל.קום ורואים הכל די סמוך לזמן ההתרחשות
יותר מהכל אהבתי את קטוגוריית הBACKSTAGE של שבוע האופנה, לכל מעצב היו מעלים שם גלריה עם תמונות מהתצוגה וגם של מאחרי הקלעים, זה היה החלק המעניין במיוחד עבורי, לראות את ההתרחשות, את הדוגמניות בבגדי היום יום שלהן את האיפור, את הכל..בהמשך במהלך עבודתי עם חברות אופנה קבלתי גישה לאתרי חיזוי טרנדים אכותיים שהיו מצלמים אופנת רחוב מכל העולם ונעשיתי מכורה כמובן.......והנה חלפו שנים מספר וגם בתחום הזה המהפכה מחוללת שינוי טוטאלי, לא צריך לחכות הכל פה ועכשיו, מהבלוגים שמתעדים באופן שוטף אופנת רחוב ועד לאתרים כמו אלו שעלו השבוע ומדווחים סימולטנית משבוע האופנה בעזרת אנשים שמצלמים במצלמה או באייפון את המתרחש! הנה שניים כאלה:

מדהים לא? הצורך בתעוד שיתוף והצצה משתלט על חיינו ואנחנו מתמכרים אליו כמו סם, לא מודעים בכלל.

לאלבום המלא מצלומי קטלוג רנואר הציצו פה-Facebook Comments

0 אנשים חשבו ש...:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...